O nás

Cesta společnosti UNTES v oblasti klimatizačních systémů, která trvá již téměř půl století, začala přeměnou myšlenek a nápadů jejich zakladatelů v podnikatelský plán. Mezi první výrobní produkty patřily průmyslové ventilátory. Díky vysoké poptávce po produktech společnosti UNTES došlo v roce 1970 k rozšíření výroby o klimatizační a vzduchotechnické jednotky a v roce 1973 k vybudování samostatného výrobního závodu pro tyto zařízení.

Společnost UNTES dále posilovala svoji pozici na trhu a budovala své regionální obchodní pobočky. V novém tisíciletí došlo ve výrobních závodech k zavedení nových certifikací ISO 9001, EUROVENT (vzduchotechnické a klimatizační jednotky, chladicí systémy, fan-coily), CE, ISO 14001, GOST (pro země ruské federace). V roce 2006 byl vybudován výrobní závod na FAN-COILy s metodologií „JUST IN TIME“. V dnešní době je výrobní kapacita tohoto závodu 100.000 FAN-COILů ročně.

V roce 2012 byl vybudován další výrobní závod na chladicí jednotky a tepelná čerpadla. V roce 2013 byly vybudovány testovací laboratoře na zařízení FAN-COIL a chladicí zařízení. V dnešní době je každá chladicí jednotka před dodáním zákazníkovi otestována v mezních podmínkách. Společnost UNTES celou dobu budovala jak své vlastní regionální obchodní pobočky, tak i velmi úzkou spolupráci se svými distributory v zemích EU i mimo ní. V roce 2015 byla založena společnost UNTES s.r.o. a je výhradním zastoupením této značky v České republice. Nabízíme zde plnou obchodní, technickou a servisní podporu pro celý dodavatelský řetězec ve stavebnictví.

Historie UNTES